Jump to content
 • 0

Zepsułem cyme, szaman w Toruniu poszukiwany :)


TheLewizor
 Share

Question

Witajcie,

któregoś dnia nabyłem droga kupna cm0.28 na TG a że dłubać lubię to i tej okazji nie przepuściłem. Najpierw był mosfet samoróba i okablowanie modelarskie 14AWG z Deansem i lipo 7,4 2200mAh, ( działa bez zarzutu). Następnie metalowa komora HU oraz lufa 6,03 Tornado, po tej operacji odnoszę wrażenie że strzały stały się mniej powtarzalne i kulki trochę lataja jak chcą. Wczoraj natomiast założyłem zestaw Bore up SHS taki przeceniony z GF i odnoszę wrażenie że jest gorzej niż było, do tego w trybie auto zdarza się że kulki wypadają z lufy 2m przed nią.

Sugestie wszelkie mile widziane ew. jakaś mądra głowa w Toruniu która tam zajrzy i powie co i jak.

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

 • 0

Jaki typ cylindra i jaka długość lufy? Poczytaj o stosunku objętości cylindra do pojemności lufy. Jak pluje kulkami to zobaczy czy komora nie jest za daleko/blisko gb. Wsadź tą samą gumkę i lufę do stockowej komory. To że metalowa nie wnosi totalnie nic. Poza tym lufa tornado to kał. Szukaj w to miejsce np stockowych luf KWA - różnica między nimi a promykiem jest na prawdę nie wielka a nawet żadna - sprawdzone osobiście w 4 kwaczkach (poprawę odczułem dopiero na km-head).

 • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

 • 0

Do lufy 455 styka spokojnie cylinder typ 0, Bore-Up spręża Ci za dużo powietrza, stosuje się je dopiero od +- 510 i więcej.
Plucie kulkami może wynikać z jakichś problemów w pracy dosyłacza dyszy, bądź krzywego osadzenia samej dyszy. Czasem z problemów w uszczelnieniu się między dyszą a gumką HU. Ogólnie dziwi mnie, ze poszedłeś od razu z metalową komorą, zamiast najpierw pobawić się z taśmą teflonową i lepszą gumką HU. Moje doświadczenie z kałachami raczej wskazuje na to, że w pewnych przypadkach metalowa komora jest wręcz downgradem, lepiej byś wyszedł na plastikowej czerwonej komorze Element.
Tak czy inaczej... Sprawdź gumke HU, komorę, i dyszę. Jeśli się dobrze orientuję, do bore-up powinna też być dysza o zwiększonym przekroju? Tutaj proszę o potwierdzenie od kogoś bardziej obeznanego, bo nigdy nie dłubałem BU.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • 0

Ja do tej lufy zalecałbym cylinder typu 1 NB oczywiście zakładając znakomitą szczelność zestawu cylindra (podstawa), następnie dysza-komora.

 • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

 • 0

Dokladnie.

Whisky a robiłeś może test przy jakiej lufie kończy się zakres możliwości cylindra typu 2 (zakładając zamontowane sorbo i lufa 6.03-6.04) bo jestem ciekaw. Swoją drogą, według Ciebie stockowy cylinder kwa to typ 1 czy 2? Bo posiadam cylinder shs typu 2 i otwory są do tej samej odległości co w KWA ale wiadomo jak to z oznaczeniami shs. 

Link to comment
Share on other sites

 • 0

Jakub robił takie testy z cylindrami, na korzyść cylindrów o pomniejszonej pojemności, w KWA raczej nie zmieniam cylindrów i jak najmniej wymieniam, jedynie przerabiam głowicę na wentylowaną i to dodaje do 10 fpsów, ostatnio wróciłem do stokowej i 8 fps mniej. Stokowo montują cylindry "0" bo tańsze w produkcji.

Sorbo chyba nie wiele zmienia w tej kwestii, chyba ,że dasz grubsze niż oryginał, sprzedaje tych sorbopadów dość dużo i brak informacji, czy zmienia to cokolwiek prócz ochrony GB i cichszej pracy.

Link to comment
Share on other sites

 • 0

Ja również trzymam jak najwięcej KWA w stocku ale z lufa 247 lub 300mm to już nie można latać z takim cylindrem jak do lufy 509-550mm. 

 

Nie może być typ 0 bo stockowo mają wycięcie. Wiem, że wersje CQR miał wycięcie prawie w połowie cylindra (typ 4?). Pytam o sorbo bo używam grubszego niż oryginalna guma dlatego zmniejsza objętość cylindra (aczkolwiek nieznacznie). 

Link to comment
Share on other sites

 • 0

Cylinder typ 2 działa dobrze i przy 40cm. Do 43cm mam już przypiłowaną jedynkę.

Na mniejszym cylindrze widać głównie większą powtarzalność i cichszą pracę. Z drugiej strony trochę mniejszy JC się robi. Myślę, że spora część mitów nad HPA polega na sterowaniu dawką powietrza (a potem zdziwko, że lepiej strzela niż AEG z niedobranym cylindrem).

Edited by Mikadorus [Obliterators]
Link to comment
Share on other sites

 • 0

Panowie znalazłem odpowiedź na temat rodzajów cylindrów KWA. Otóż we wszystkich emkach kwa z wyjątkiem cqr mamy montowane cylindry pierwszego typu. W cqr jest typ 3. Załączam zdjęcie żeby zobrazować 

199-1002-M033-KWA-AEG-Cylinders-with-Types.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...