Skocz do zawartości
  • 0

Z czym na poczatek


onyks45
 Udostępnij

Pytanie

Cześć wszystkim,

W wieku 32 lat zaczynam bawić się w asg :) może to trochę głupie ? czy nie jestem za stary ? :) 

Kupiłem używkę m4  po tuningu ma 490 fps 

pistolet glock 23  mundur hełm i kamizelkę mam od brata ( jest żolnierzem) .

Pewnie potrzebuje jakichś gogli ? co polecicie ?

I co do tego jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Nie jesteś za stary, bo są starsi :D
M4 na moje mniemanie trochę przy mocne, bo ostatnio często uznaje się limit, do 450 fps na auto ;)
gogle i okulary to coś od czego trzeba zacząć ;) co do ich wyboru to ważne by nie kupować jakiś tanich okularów/gogli, bo to shit od którego możesz stracić wzrok ;) ja osobiście polecam okulary od edge tactical co na taiwangunie są, bo służą mi dobrze (pomimo iż nie raz po oczach dostałem) i nie parują co też jest ważne ;)
co jeszcze? jakaś maska na twarz ewentualnie ;)

  • + 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Spokojnie, za stary nie jesteś. Nawet jak już będziesz o lasce chodził to jakieś miejsce w sztabie sobie znajdziesz.

Uważaj na replikę, bo trochę mocna jak na początek (na prawdę uważaj).

Mogę się mylić ale wydaje mi się, że wszystkie okulary sprzedawane w sklepach ASG posiadają atesty czyli są OK. Generalnie to nawet większość okularów BHP będzie OK. Jeśli nie nosisz okularów korekcyjnych to wybór masz ogromny - jeśli nosisz to też coś znajdziesz (Peltor, ESS).

  • + 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do 490 fps używaj kulek .28g lub .3g. Przy takiej mocy strzały z bliska bolą dość mocno, dlatego będąc nowym jest duża szansa, że będziesz innym graczom zbyt często zostawiać ślady na ciele. Proponuje dać komuś replikę i niech do Ciebie postrzela z różnych odległości, na auto i na singlu żebyś miał świadomość jakie odległości trzymać.

  • + 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak Ci się teraz wydaje, że wolisz single fire. Szybko zauważysz, że repliki nie są precyzyjne, że ludzie nie przyznają się do trafień (z przeróżnych przyczyn - często po prostu singla nie poczujesz przez mundur, a dźwięku trafienia czyli odbijającej się kuleczki nie odróżnisz od łamanej gałązki). Aby zwiększyć szansę trafienia kogoś zaczniesz używać ognia ciągłego - to jest naturalne.

Zgadzam się z Zetem odnośnie masy kulek. Osobiście uważam, że do 400fps+ kuleczki 0.28 - uzyskasz precyzyjniejszy strzał kosztem odrobiny zasięgu.

 

Odnośnie samej mocy... no 'młodsi' gracze uzbrojeni w mocne repliki często są postrzegani przez 'starszych' jako Ci, którzy niedobór umiejętności taktycznych chcą zrekompensować mocą repliki ("skoro nie potrafię ich podejść to chociaż zasypię ich kulkami z bezpiecznej odległości"). Uwierz mi w tym miejscu, że raczej nie chcesz zostać tak zaszufladkowanym bo jednak ASG to sport zespołowy - aby wszyscy się dobrze bawili to musisz mieć z kim strzelać (Ci po Twojej stronie) i do kogo (Ci po przeciwnej stronie). To się toczy najlepiej kiedy wszyscy mają do siebie zaufanie.

Za bezpieczny limit uznaje się 450fps. Jeśli trafisz kogoś niechcący z bliska (a jak większości z nas wcześniej czy później Ci się to zdarzy) to te 450 to taki Twój dupochron, przeprosisz delikwenta, powiesz jaką masz moc repliki, sprawa rozejdzie się po kościach. Gdy w takiej sytuacji okaże się, że masz mocniejszą replikę to pewnie skończy się awanturą, a potem jakimś wątkiem rzeką na forum - oszczędź tego wszystkim i skręć replikę poniżej 450 :)

 

Powodzenia w terenie :91_thumbsup: i do zobaczenia po drugiej stronie lufy.

  • + 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki Jan zgadzam się z tobą w 100% . Chodzi o dobra zabawę a jiw o awantury i niesnaski . Tylko jak kupowałem sprzęt a ni byłem jeszcze na forum to pytałem ludzi którzy w mojej okolicy w to się bawią to znów mówili żeby brać jak najwiecej ! A  nie chodzi oto żeby zrobić komuś krzywdę! Czyli dla świetego spokoju lepiej zrobić trochę mniej fps. A jaki fps dla krótkiej broni ? Mam glocka 17 i ma około 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę upraszczając: klameczka jest po to aby właśnie w przypływie zdrowego rozsądku odłożyć długą i oddać strzał z klamki gdy odległości robią się małe, powiedzmy poniżej 10m, gdzieś w budynkach, w okopach, nawet w lesie gdy podszedłeś kogoś blisko. Pewnie niedługo gdzieś na naszym forum doczytasz, że panuje taka kultura 'pif paf', czyli jak zaszedłeś kogoś blisko, to nie oddajesz strzału tylko 'oznajmiasz' mu, że został trafiony. Ja osobiście tego nie lubię i raczej nie praktykuję, wolę właśnie użyć repliki broni krótkiej - wtedy jest jasna sprawa czy nic się nie zacięło, czy faktycznie trafiłeś itp... Aby mieć jednak komfort, że możesz do ludzi strzelać z małych odległości dobrze aby klamka faktycznie miała mało fps. Jeśli Twoja ma do 300 to bardzo dobrze. Mój gaziak ma chyba z 220 i w zupełności to wystarczy aby z kilku metrów pewnie trafić. Pomimo małej mocy, do niego też ładuję kulki 0.28, bo nie chce mi się targać kilku rodzajów i nadal efekt jest zadowalający. Ogólnie to duży + dla Ciebie, że od razu zaopatrzyłeś się w krótką.

Reasumując: powyżej 300 fpsów w replice broni krótkiej to na mój gust za dużo ale zdaje się być akceptowalne w środowisku. Ogólnie przyjęliśmy, że w budynkach i na małych dystansach (poniżej kilkunastu metrów) stosujemy repliki poniżej 350fps. Pamiętaj jednak, że w tej kategorii mieszczą się też karabiny, pistolet nie koniecznie musi mieć od razu 349 :) Piszę o tym bo "Mam glocka 17 i ma około 300" - pojęcie "około" dla niektórych obejmuje 270 ale tez i 330 - nie wiem co Ty tam dokładnie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żeby było jasne, przy kulkach cięższych fps będzie mniejsze ale energia zostaje ~taka sama. Wszelkie dyskutowane wartości fps są po przeliczeniu dla kulek .2g. Jeżeli ktoś mówi, że jego replika ma 450fps to znaczy, że na np. kulkach .28 na chrono ma wynik ~380.

  • + 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...