Skocz do zawartości
  • 0

Rekrut ^^


Hermess
 Udostępnij

Pytanie

Witam bardzo serdecznie !!! :)

 

Jak zapewne mozecie sie domyslec ... chcialbym zaczac swoja przygode z ASG ... interesowalo mnie to juz od niepamietnych czasow ale dopiero teraz jestem w stanie przeznaczyc jakas sensowna kwote na zakup sprzetu :) No i jak brzmi moje podstawowe pytanie ... zapewne powtarzajace sie wszedzie ... z jaka replika moglbym zaczac swoja przygode ?? chodzi mi o replike,ktora nie bedzie kosztowac niewiadomo ile ale tez nie bedzie taka,ktora po tyg. zabawy mi sie rozpadnie ... na chwile obecna jestem w stanie przeznayczyc na wyposazenie ok. 1000zl ... jestem w stanie zlozyc sprzet do poczatkujacej zabawy ? 

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć!

Za 1000 zł spokojnie złożyć komplet na początek. Co do repliki - najpierw się określ, czy chcesz coś z rodziny M4, AK czy może coś bardziej egzotycznego. Wtedy szukaj jaki konkretnie model warto wziąć. Poczytaj dział "dla początkujących" oraz ogólnopolskie forum wmasg. W razie pytań pisz - na pewno chętnie odpowiemy.

 

Pamiętaj o najważniejszym - ochoronie oczu, na tym nie warto oszczędzać. Ja polecam od siebie okulary firmy uvex np. model I-Vo (wydatek ok. 50 zł). Powłoka anty-fog oraz wymienne szybki sprawiają, że są to dość wygodne i uniwersalne okularki zarówno do ASG jak i innych sportów.

 

Mundur to już tylko kwestia Twojej wyobraźni i portfela. Oczywiście nie jest to żaden wymóg i równie dobrze możesz biegać sobie w dresie, na pewno nikt nie zrobi Ci o to problemu.

 

Czytaj, zdobywaj wiedzę i w razie co pytaj! :)

  • + 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytalem wiele tematow,aczkolwiek kazdy mocno sie roznil i wolalbym pozyskac informacje z "pierwszej reki" ... osobiscie zawsze bardzo podobaly mi sie wszelkiego rodzaju snajperki ale tutaj zapewne trzeba na sama PORZADNA replike wydac wlasnie ok. 1000zl ^^ a tak to mysle,ze z rodziny M4 bardziej by mnie interesowaly repliki ... z tego co czytalem to dobra replika na poczatek tooo RK-01 BOYI lub G36C-JG ... kupilbym uzywke ALE jako,ze jestem swiezak i kompletnie sie nie znam to wolalbym cos ze sklepu na poczatek.

Ewentualnie jakby byl ktos tak mily i polecil mi wlasnie jakas fajna snajperke dobra na poczatek jak i cos z rodziny M4 ... takie repliki godne uwagi ^^ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Snajperstwo to bardzo duży wydatek, poza tym dość specyficzne zachowanie na polu airsoftowej walki - daruj sobie to na razie.

 

Co do M4 - warte uwagi repliki są sporo droższe od AK. Myślę, że powinieneś się rozejrzeć za Specna Arms, Evolution Airsoft lub G&P. Może coś do 1000 zł uda się dorwać. Cymy czy BOYI z tego co się orientuję raczej są słabą opcją.

 

G36 od JG to też dobra opcja. Można też dokupić adapter na magazynki do M4, co ułatwia trochę sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć!

Na początek zacznij, od zmiany stylu w jaki piszesz posty, mniej wielokropków, więcej polskich ogonków. Będzie wygodniej dla wszystkich.

Tak jak napisał Sokoov, na karabin wyborowy musisz liczyć więcej niż 1000 polskich złotych. 
Jeśli chodzi o rodzinkę eMek czemu nie KWA? Coś się wydarzyło z 2GXami? 
Jeśli G36 to na pewno warto rzucić okiem na ARESa. No i wspomniana Cyma, jeśli wiele się nie zmieniło to ich Gietki też były sensowne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co wyczytalem to CM.028 to ponoc najlepsza z replik na poczatek. Jesli chodzi o JG to wyszukalem i tak dla przykladu podam 3 wersje - 608 [JG], 608-2 [JG], 608-4 [JG]. O co mi chodzi, nie chcialbym wydac na replike z gory wiecej niz 700zl, dlatego szukam jakies w granicach cenowych od 400-600zl. Czy ktoras z 3 podanych nada sie do zabaw na poczatek ? Z rodziny KWA niestety nie udalo mi sie nic wyszukac :c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

G36 na ograniczony budżet odradzam, a zwłaszcza giety ARESA, które mają mnóstwo niestandardowych części. Stokowe giety maja ~360 fps, a w Toruniu wszystkie "publiczne" miejscówki mają postać otwartego terenu.

Za 1000 zł za "komplet" cudów pod względem jakości nie będzie. Szukaj czegoś co ma co najmniej 400 fps w stocku i jest repliką m4 lub ak, żeby było łatwo o części zamienne i magazynki.

Np takie coś:
http://gunfire.pl/product-pol-1152206860-Replika-subkarabinka-CM045.html

  • + 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja nadal odradzam g36 na początek, przynajmniej do Torunia gdzie z cqb bardzo słabo. Będziesz się irytował, że na otwartym terenie nie możesz dostrzelić do przeciwników. Gieta jest świetna (wg mnie najlepsza) do tuningowania, ale jak chcesz mieć relatywnie dobrą replikę od razu po wyjęciu z kartonu to gieta odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No takie jest moje zdanie co do giet ,a mam gietę baaaardzo długo i bardzo dużo w gietach grzebałem. Sugeruje kupić replikę która ma najlepsze parametry jak na pieniądze, które jesteś w stanie przeznaczyć, a jak Cie asg wciągnie to dalej się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Administracyjnie:

Hermess - proszę o używanie polskich znaków, szanujemy tutaj naszą Ojczyznę, a co za tym idzie język polski.

 

A teraz pytanie:

 

Jak pisali przedmówcy G36 od JG i AK47 (CM02X/CM03X) od Cymy to najlepsze propozycje na start, dodatkowo niestety trwa potworny wyścig zbrojeń, więc zamówił bym wymianę sprężyny na m120, obie repliki powinny to wytrzymać bez problemu oraz wymianę gumki hop-up na silikonową. Obie repliki w tej konfiguracji powinny dać zadowalający zasięg i nie stwarzać problemów eksploatacyjnych.

 

Co do sklepów, to sądzę, że są podobnej jakości, kwestia ceny i dogadania się co do wymiany sprężyny, bo oba sklepy zapewnią Ci taką usługę.

 

Do tego potrzebujesz munduru, dobrych okularów (oczy nie odrastają, a najtańsze okulary BHP z Castoramy potrafią pękać od patrzenia przez nie) oraz butów (wojskowe/trekingowe, byle byś miał dobrze usztywnioną kostkę).

 

Kolejnymi dodatkami, ale już nie wymaganymi na start są dodatkowe magazynki oraz kamizelka do przenoszenia ich. W replice od razu będziesz miał magazynek typu hi-cap, który pozwala na przenoszenie około 400 kulek, jednak wymaga co jakiś czas podkręcenia go pokrętłem na jego spodzie, a kulki przenoszone są w nim jakby luzem, przez co grzechoczą Są magazynki real/low/mid cap, które są pozbawione tych minusów, jednak kosztem pojemności maga (ja osobiście czerpię dużą frajdę ze zmiany magazynków i ograniczeń ich pojemności), są również gry na które nie wejdziesz tylko posiadając magazynek hi-cap, jednak na zwykłych niedzielnych spotkaniach, nie ma na ogół takich restrykcji, więc magazynek dołączony do repliki w zupełności wystarczy.

  • + 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podrzucę nieśmiało p90...

+:

+Gearbox v6 jest nieśmiertelny

+Replika jest kompaktowa a mimo wszystko nie odstaje osiągami od innych

Kosztuje mniej niż 400 zł

+lekka, można strzelać z jednej ręki/ jest oburęczna

-: 

-magazynki: inne, gorzej się je przenosi, są trudniej dostępne/droższe.

-nie każdy potrafi się złożyć do strzału

Jak już coś się po 4 latach katowania stanie to gorzej o części.

 

 

Ale jest to alternatywa dla rodzin M/AK/G

 

A no i jest jeszcze AUG, świetna replika, układ bezkolbowy i v3, tylko znowu magazynki... 

  • + 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pewno niezły. Zwróć uwagę jeszcze na taki model: jg-608-6 Wewnętrznie to jest to samo, tyle że z krótszą lufą. Za to ma regulowaną kolbę (ta szkieletowa standardowa w G36 jest w mojej ocenie za długa i niewygodna) i magazynki od m4 - łatwiej dostępne i wygodniejsze do noszenia - nie mają bocznych zaczepów które haczą się w ładownicach. Więcej dobroci za podobną cenę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie, tyle lat w ASG i proponujecie nowemu G36 od JG ? Czemu wciskacie mu w ręce złom który jest na poziomie cm.028 ?

 

Hermes jako że jesteś bardzo upartym człowiekiem który i tak ślepo brnie w swoim przekonaniu do zakupu repliki G36 to nie słuchaj panów którzy proponują Ci złom tylko kup cm.003. Z budżetówek jest to najlepsza replika na rynku która w stocku ma ten sam rewelacyjny GB co repliki AK cymy serii cm.04x.

 

Nie prawdą jest że G36 od JG, AKS74 od Boyi albo cm.028 jest najlepszą repliką na początek ponieważ pojedziesz na pierwszą grę ... i od razu dostaniesz wpierdziel i się zniechęcisz ... a później znajdzie się mądry trollo olo który ci po wie że to przez brak tuningu.

 

Najlepsze repliki na początek w strefie budżetowej poziomu 700 zł to AK i G36 (cm003 nie cm011) od cymy, P90 od PJ, M4 4gen od PJ. Nie czytaj bzdur i nie wyrzucaj pieniędzy w błoto bo szkoda... zresztą jak byś kupił coś ze swojego wyboru i się tym znudził to uwierz mi ale będzie ciężko Ci to sprzedać.

 

Powodzenia w zabawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj!

Idąc za tym co szpiegu napisał. Ja też Ci polecam przy takim budżecie początkowym coś lepszego kupić na początek. Z tym, że ja polecam cymy serii 040, 045 i 048, które wszystkie to prawie jedno i to samo w sumie, tylko różnią się wyglądem zewnętrznym i idącą za nim ceną.

Na taiwangunie np. kupisz cm.040 (AK-74M) za ok. 670 pln albo cm.045 (AKS-74U) za ok. 510 pln. Do tego możesz od razu dobrą baterię LiPo kupić z odpowiednią ładowarką i według mnie na start jeśli chodzi o samą replikę (przy takim budżecie) nic więcej nie trzeba. ;)

No chyba, że replik z rodziny AK w ogóle nie uwzględniasz. :P

  • + 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...