Jump to content

Zmiany w opublikowanych zasadach.


sirwiz
 Share

Recommended Posts

Zaktualizowano rozdział - Medycy

Medyk musi posiadać plecak lub torbę oznaczoną krzyżem medycznym (czerwonym lub gaszonym), umożliwiającym przenoszenie minimum 4 kroplówek (butelek 0.5l), 10 bandaży, 10 strzykawek, 10 małych woreczków strunowych oraz 10 dodatkowych kart ran.

Dodano zapis o konieczności posiadania oznaczenia na plecaku lub torbie medycznej.

Całkowita ilość medyków nie może przekroczyć 15% całkowitej liczebności strony symulacji. Organizator może zarządzić inaczej.

Dodano zapis o limicie medyków.

.

------------------------------

Rozdział Rany i karty ran

Jeśli gracz został trafiony ponownie i posiadał nową zaplombowaną kartę, musi poddać się nowym zabiegom medycznym. Jednak skutki rany po opatrzeniu pozostają z najcięższej otrzymanej rany. Jeśli rany są tego samego stopnia, liczą się skutki wcześniejszej rany. Nie ma kumulacji ran.

Dodano akapit.

.

------------------------------

Rozdział Pojazdy

4. Podejmowanie - składa się z dwóch faz

Faza-1 zabezpieczenia (czas 5 minut, możliwa interakcja z wrogiem):

wyznaczone koordynaty, pojazd zatrzymuje się 100m od strefy i czeka 5 minut, w tym czasie podejmowani muszą zająć i zabezpieczyć lądowisko oraz odpalić znacznik (latarka, świeca dymna - wg decyzji organizatora), trzeba utrzymać lądowisko przez 5 minut (po odpaleniu znacznika), po upływie tego czasu uznaje się, że podjęcie się powiodło i podejmowani zakładają kamizelki odblaskowe, nie jest istotne czy pojazd znajduje się już na lądowisku, osoby nie podejmowane mogą pozostać bez kamizelek (w ukryciu lub nie)

Faza-2 załadunku (brak interakcji z wrogiem):

pojazd dojeżdża na lądowisko i pobiera ludzi w kamizelkach odblaskowych, wszelka wymiana ognia na miejscu lądowiska w tej fazie jest zabroniona, nie istotne jest czy wróg w tym momencie zostanie wykryty, załadunek kończy się w momencie kiedy pojazd oddali się na odległość conajmniej 100m.

Jeśli w czasie zabezpieczenia, na miejscu lądowiska znajduje się wykryty wróg, śmigło uznaje, że podjęcie jest zbyt ryzykowne i albo czeka do zabezpieczenia lądowiska, lub odlatuje - w zależności od ustaleń organizatora i kierowcy pojazdu. Po załadunku, na miejscu lądowiska, wymiana ognia z wrogiem może nastapić na normalnych zasadach

Doprecyzowano podejmowanie.

Link to comment
Share on other sites

Zaktualizowano rozdział - Medycy

Całkowita ilość medyków nie może przekroczyć 15% całkowitej liczebności strony symulacji, zaokrąglając w górę. Organizator może zarządzić inaczej.

Dodano zapis o zaokrągleniu obliczeń w górę.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...