Jump to content

Procedury medyczne


sirwiz
 Share

Recommended Posts

Stabilizacja - stabilizację może przeprowadzić dowolny gracz. Przez stabilizację rozumiemy założenie opatrunku na zranioną kończynę i dokonanie wpisu na karcie rany z godziną interwencji. Ustabilizowany gracz ma dodatkowe 60 minut, na przybycie medyka, zanim jego stan się pogorszy.

Samodzielne opatrzenie się - ranny z kartą RL może samodzielnie opatrzyć się poprzez założenie opatrunku na zranioną kończynę

Opatrywanie - opatrzyć rannego w stanie RC/RCO może tylko medyk, posiadający odpowiednie wyposażenie. Opatrywanie polega na serii procedur medycznych. Aby prawidłowo opatrzyć rannego medyk musi posiadać oraz użyć:

- woreczka ze środkiem dezynfekującym (medyk wysypuje jego zawartość)

- strzykawki ze środkiem znieczulającym (medyk wylewa zawartość strzykawki, lub przesuwa tłok strzykawki, tak aby była pusta)

- bandażuje zranioną kończynę

- dokonuje wpisu na karcie rany z godziną procedury medycznej

- medyk musi pozostawać minimum 10 minut przy rannym

Brak jakiegokolwiek z w/w środków uniemożliwia skuteczne opatrzenie rannego. Medycy mogą pobierać wyposażenie medyczne od innych medyków.

Raz użyte środki mogą być ponownie napełnione w szpitalu polowym.

Podanie kroplówek - medycy posiadają kroplówki które mogą służyć do reanimowania graczy na polu walki. Są 2 rodzaje kroplówek RC-RL oraz RCO-RC. Kroplówki muszą być wyraźnie oznaczone np. czerwoną i niebieską taśmą. Przez podanie kroplówki rozumiemy wylanie zawartości butelki 0.5L.

Aby przywrócić gracza ze stanu RC do stanu pełnej sprawności należy użyć 2 kroplówek RC-RL. Medyk zapisuje na karcie rany godzinę podania pierwszej kroplówki, po minimum 20 minutach, ale nie później niż na 60 minut od rozpoczęcia podawania pierwszej, podaje drugą kroplówkę i ponownie zapisuje godzinę jej podania. Gracz jest zdolny do gry po 20 minutach od rozpoczęcia podawania 2 kroplówki. Medyk nie musi przebywać ciągle z rannym.

Aby ocucić rannego RCO do stanu RC należy użyć jednej kroplówki RCO-RL. Medyk zapisuje na karcie rany godzinę podania kroplówki. Gracz po 20 minutach od rozpoczęcia podawania jest ocucony i postępuje dalej zgodnie z zaleceniami na karcie rany jak dla RC. Ranny taki może być poddany dalszemu leczeniu kroplówkami RC-RL. Medyk nie musi przebywać ciągle z rannym.

Gracz nie może strzelać, ani się przemieszczać przez 20 minut od rozpoczęcia podawania każdej kroplówki. Dodatkowe efekty wynikające z karty rany ciągle obowiązują.

Medycy mogą pobierać niewykorzystane kroplówki od innych medyków.

Kroplówki mogą być uzupełnione w szpitalu polowym w/g limitów ustalonych przez organizatora.

Na potrzeby gier WIND organizator dostarczy kroplówki, woreczki oraz strzykawki. Każdy medyk musi zaopatrzyć się w bandaże we własnym zakresie.<p><a href="<fileStore.core_Attachment>/monthly_2016_01/WP_20151211_12_56_26_Pro.jpg.70e7b65e2f6021fa4af3efd304dba595.jpg" class="ipsAttachLink ipsAttachLink_image"><img data-fileid="2629" src="<fileStore.core_Attachment>/monthly_2016_01/WP_20151211_12_56_26_Pro.jpg.70e7b65e2f6021fa4af3efd304dba595.jpg" class="ipsImage ipsImage_thumbnailed" alt=""></a></p>

WP_20151211_12_56_26_Pro.jpg.70e7b65e2f6021fa4af3efd304dba595.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...