Jump to content

Pirotechnika


sirwiz
 Share

Recommended Posts

Organizator każdorazowo w zasadach musi wyrazić zgodę na użycie pirotechniki. Brak jasno określonego pozwolenia na użycie materiałów pirotechnicznych oznacza brak takiej zgody.

Do gier dopuszczone są komercyjne granaty rozpryskowe oraz dymne o przeznaczeniu airsoftowym.

Do gier mogą zostać również dopuszczone granaty rozpryskowe oraz dymne wykonane samodzielnie jeśli spełniają następujące warunki:

-Ładunkiem pirotechnicznym w samodzielnie wykonanych granatach/minach muszą być powszechnie dostępne w sprzedaży petardy typu *204 (HxW: 70mmx12).

-Wypełnieniem nie mogą być żadne elementy głęboko-penetrujące (kulki metalowe, szklane itp). Zaleca się stosowanie grochu spożywczego lub kulek asg.

-Korpus granatu musi być wykonany z elementów zapewniających brak ostrych krawędzi po jego fragmentacji (zabrania się używania elementów z tworzywa, np.: rur pcv). Zaleca się stosowanie tub papierowych/tekturowych.

-Samodzielnie wykonane granaty/świece dymne nie mogą emitować w trakcie spalania czynników toksycznych. Zabronione jest wykonywanie granatów/świec dymnych np. z piłeczek pingpongowych.

-Organizator może zażądać demonstracji samodzielnie wykonanej pirotechniki i na tej podstawie zabronić używania jej na imprezie.

Za skutki użycia pirotechniki (w szczególności obrażenia oraz podpalenia) odpowiedzialny jest użytkownik używający materiałów pirotechnicznych.

Użycie pirotechniki powinno być poprzedzone okrzykiem "granat"/"świeca".

Organizator może ograniczyć użycie środków pirotechnicznych jedynie do konkretnych materiałów komercyjnych.

Zarania się łapania lub odrzucania odpalonych ładunków.

Zabrania się podnoszenia i ponownego używania niewybuchów.

Ładunki pirotechniczne można rzucać ręcznie lub miotać za pomocą prostych proc (np. wędkarskich). Ładunek miotany z procy musi być miotany w górę, tak aby jego trajektoria była zbliżona do łuku. Zabrania się miotnia i rzucania ładunków bezpośrednio w graczy w linii prostej.

Ostrzał artyleryjski i moździerzowy:

W/g zasad organizatora

Przy używania dowolnych środków pirotechnicznych obowiązuje zdrowy rozsądek, pamiętajmy, że to tylko symulacja, a środki pirotechniczne mogą wyrządzić realną krzywdę nam i innym uczestnikom.

Materiały pirotechniczne moga być używane jedynie przez osoby powyżej 18 roku życia.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...