Jump to content

Pojazdy


sirwiz
 Share

Recommended Posts

Pojazdy kołowe z włączonymi światłami awaryjnymi i pomarańczowym kogutem - możliwość prowadzenia ognia z i do pojazdu, pojazd jest osłoną balistyczną. Pojazdy te mogą zatrzymywać się i dokonywać desantu w dowolnym miejscu, nawet prowadząc ogień. Bez jakichkolwiek zasad szczegółowych.

Pojazdy kołowe z włączonymi światłami awaryjnymi, występującymi jako śmigła. Nie można ostrzelać takiego pojazdu, ani nie wolno prowadzić ognia airsoftowego ze środka. Śmigła te posiadają system wykrywania pocisków i mogą prowadzić automatyczny ogień w kierunku ostrzału. Kierowca jest jednocześnie "moderatorem" i on decyduje o użyciu "przeciwdziała", które działa obszarowo, wg. uznania w razie stwierdzenia bezpośredniego ostrzału pojazdu.

Desant ze śmigła - pojazd zatrzymuje się w miejscu desantu, desantowani zakładają pomarańczowe kamizelki i wychodzą z pojazdu. Pojazd odjeżdża i zdesantowani odpalają timer 5 minut, dopiero po upływie tego czasu zdesantowani wchodzą do gry (zrzut spadochronowy). Jeśli w tym czasie wróg znajdzie się w promieniu 30m od zdesantowanych (nie musi strzelać - do pojazdu nawet nie może po pojazd odpowie przeciwdziałem), cały zrzut uważany jest za zestrzelony z ziemi podczas zrzutu i wyeliminowany (KIA). Desant można przerwać w każdej chwili, jednak osoby które już opuściły pojazd, pozostają w powietrzu, a pojazd opuszcza strefę zrzutu.

4. Podejmowanie - składa się z dwóch faz

Faza-1 zabezpieczenia (czas 5 minut, możliwa interakcja z wrogiem):

wyznaczone koordynaty, pojazd zatrzymuje się 100m od strefy i czeka 5 minut, w tym czasie podejmowani muszą zająć i zabezpieczyć lądowisko oraz odpalić znacznik (latarka, świeca dymna - wg decyzji organizatora), trzeba utrzymać lądowisko przez 5 minut (po odpaleniu znacznika), po upływie tego czasu uznaje się, że podjęcie się powiodło i podejmowani zakładają kamizelki odblaskowe, nie jest istotne czy pojazd znajduje się już na lądowisku

Faza-2 załadunku (brak interakcji z wrogiem):

pojazd dojeżdża na lądowisko i pobiera ludzi w kamizelkach odblaskowych, osoby nie podejmowane mogą pozostać bez kamizelek (w ukryciu lub nie), lecz wszelka wymiana ognia na miejscu lądowiska w tej fazie jest zabroniona, nie istotne jest czy wróg w tym momencie zostanie wykryty, załadunek kończy się w momencie kiedy pojazd oddali się na odległość co najmniej 100m.

Jeśli w czasie zabezpieczenia, na miejscu lądowiska znajduje się wykryty wróg, śmigło uznaje, że podjęcie jest zbyt ryzykowne i albo czeka do zabezpieczenia lądowiska, lub odlatuje - w zależności od ustaleń organizatora i kierowcy pojazdu. Po załadunku, na miejscu lądowiska, wymiana ognia z wrogiem może nastąpić na normalnych zasadach

Osoby które podczas desantu mają na sobie odblaskowe kamizelki nie mogą prowadzić ognia ani się poruszać, z wyjątkiem czynności związanych z ich wejściem lub wyjściem z pojazdu.

Niszczenie pojazdów:

Niszczenie pojazdów/śmigieł odbywa się tylko i wyłącznie przez środki dostarczone przez organizatora.

Zniszczony pojazd wyłącza światła awaryjne (w wypadku pojazdu z włączonym światłem pomarańczowym - nie wyłącza go).

Zniszczony pojazd z pomarańczowym światłem ciągle stanowi osłonę balistyczną. Osoby wewnątrz takich pojazdów otwierają karty trafień i postępują zgodnie z nimi. Pojazd nie może się poruszać i po zakończeniu potyczki uznawany jest za zniszczony. Jeśli osoby wewnątrz nie opuszczą pojazdu w ciągu 10 minut uznaje się je za KIA.

Uszkodzone śmigła dokonują natychmiastowego zrzutu w miejscu trafienia na standardowych zasadach (wraz ze wszystkimi przedmiotami in-game mogącymi znajdować się na pokładzie). Pamiętamy, że nawet zestrzelone śmigło może prowadzić skuteczny ostrzał z przeciwdziała, po zakończeniu zrzutu śmigło spada i rozbija się (odjeżdża).

Zasady ogólne dot. pojazdów:

Zabrania się opuszczania pojazdów bez zgody kierowcy.

Zabrania się otwierania pojazdów bez zgody kierowcy.

Zabrania się wbiegania bezpośrednio przed jadące pojazdy.

Nakazuje się zachowanie zdrowego rozsądku przy przebywaniu w i dookoła pojazdów.

Pojazdy poruszają się z maksymalna prędkością 30 km/h.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...